Praca pedagoga

Co dalej, gimnazjalisto?

Szanowni Państwo

Uczniowie klas III gimnazjów stają właśnie przed koniecznością wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Aby im to ułatwić, polecamy artykuł w „Edukatorze Zawodowym" pt. Co dalej, gimnazjalisto?, który pokazuje możliwe ścieżki kształcenia. Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem pt. Technika kuszą młodzież oraz rankingiem najlepszych techników ogłaszanym corocznie przez „Perspektywy” (Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016).

Polecamy także inne materiały z zakresu poradnictwa zawodowego, np.:

- 10-odcinkowy cykl filmów pt. Drogi Zawodowe. Przykładowe sposoby wykorzystania filmów przedstawione są w scenariuszach zajęć dostępnych na stroniewww.doradztwo.koweziu.edu.pl

Rozwijam skrzydła – filmy animowane (przykładowe tytuły odcinków: Przymiarka do wyboru zawoduZawody, co warto o nich wiedziećSzkolnictwo ponadgimnazjalne, ale jakie)

Filmy o zawodach (pokazują, na czym polega praca w 31 zawodach, np. witrażysta czy tapicer)

Informator o zawodach szkolnictwa zawodowego

- e-gazetki o zawodach (np. Zawody elektryczno-elektroniczne - czy to dla mnie?Zawody obszaru medyczno-społecznego - czy to dla mnie?).

Zapraszamy do odwiedzania stron www.koweziu.edu.pl i www.edukator.koweziu.edu.pl. Zachęcamy do śledzenia aktualności z życia środowisk związanych z kształceniem zawodowym i poradnictwem zawodowym, uczestniczenia w organizowanych przez nas kursach, szkoleniach, konferencjach, korzystania z publikowanych tu zasobów.

Wydział Informacji i Promocji KOWEZiU

Ta strona może zawierać podstawowe informacje na temat Twojej szkoły. Można je zmienić w każdej chwili. Opis sposobu dokonywania zmian znajduje się tutaj: http://help.edupage.org/